Helyszínek
A Helyszínfelelős
A Helyszínfelelős egy adott helyszín kapcsolattartója és szervezője, és egyben árusítói is ezen a helyszínen. Ők kommunikálnak a szervezőkkel, fogják össze az árusokat, beszedik az árusítói díjakat és egyeztetnek a társasházukkal.
Fontos tudnivalók
- A garázsvásár szombati napján a helyszínek nyitvatartása 9-17 óra között van, ezalatt minden helyszínnek nyitva kell tartania.
- A Helyszínfelelős a saját és/vagy társasháza udvarát biztosítja az adott napi árusításra, de az nem várható el tőle, hogy minden árusnak megfelelő asztalt vagy más eszközt tudjon biztosítson. Persze lehet, hogy tudtok néhányat felajánlani, de mindenképp jobb ezt minél hamarabb tisztázni az árusokkal a félreértések elkerülése végett.
- Jó idő lesz.*
De bármi megeshet, szóval készüljetek fel minden eshetőségre, ha esetleg eső vagy szél lesz, célszerű ponyvával vagy fedettebb részekkel készülni, hogy oda be tudjatok húzódni rossz idő esetén.
Garázsvásár előtt-közben-után
A garázsvásár előtt
- Társasház lakóinak tájékoztatása
A nézeteltérések elkerülése érdekében kérjük, hogy értesíts mindenkit a társasházatokban, hogy a rendezvény napján megtelik garázsvásározókkal az udvaruk. Ha csak a saját kertetrészetek lesz a helyszín, akkor is célszerű mindenkit tájékoztatni róla. Ha nem társasházban laksz, a szomszédokra akkor is gondolj, ha más nem, hívd meg őket is, hogy jöjjenek el a garázsvásárra. - Kommunikáció az árusokkal
- A Szervezők a Helyszínfelelősökkel fognak kommunikálni, ti kaptok meg minden hasznos információt, amit aztán továbbíthattok az udvarotokban árusítók felé. Ez könnyebbé, gyorsabbá és egyszerűbbé teszi, hogy mindenkihez biztosan eljusson minden fontos információ.
- A Helyszínfelelősök fogják össze az udvarukban lévő árusokat. Javasoljuk, hogy hozzatok létre pl. Messengeren/Viberen/Whatsapp-on csoportot, hogy mindenkihez gyorsan eljussanak az infók vagy egyezetek meg egymással hogyan tartjátok a kapcsolatot (főleg a kevésbé online elérhetőkkel).
- Fontos, hogy beszéljetek egymással, ismerjétek meg egymást (hiszen ez egy közösségi rendezvény), térképezzétek fel a közös helyszínetek adottságait, készüljetek fel eszközökkel, asztalokkal, dekorációval, hogy minél otthonosabb és családiasabb legyen a helyszínetek.
- Regisztrációs díj beszedése
- Az Árusok árusítási díja 3.000 Ft/árus. A Helyszínfelelősöknek nem kell árusítói díjat fizetniük.
- A helyszín összes árusának díját a Helyszínfelelős szedi össze, és juttatja el a megadott határidőig a Szervezőknek személyesen vagy átutalás formájában. Az utalással kapcsolatos információkat e-mailben küldjük el nektek.
- A díjak befizetésének határideje az aktuálisan meghirdetettek szerint.
- Az rendezvény népszerűsítése:
- Kövess minket Facebookon és Instagramon, jelöld be, hogy részt veszel az eseményünkön, és hívd meg ismerőseidet, hogy minél több emberhez jusson el a rendezvény híre.
- A rendezvény előtt minden Helyszínfelelős kapni fog egy Garázsvásár batyut, amiben minden szükséges anyagot, néhány plakátot és szórólapokat is kaptok. A batyu része lesz egy molinó, amit évről évre hagyományozunk tovább, ez lesz majd a hivatalos jelzése a helyszíneteknek, hogy mindenki könnyen odataláljon hozzátok. A batyu átvételére a Garázsvásár alapozó alkalmon lesz lehetőség, ennek idejéről és helyéről emailben értesítünk.
- A molinót, a sorszámjelölőt és a perselyt, mivel minden évben használjuk, ezért a rendezvény után kérjük visszajuttatni hozzánk.
- Helyszín kialakítási tanácsadás
- Tippek-trükköket folyamatosan osztunk meg Facebookon és az oldalunkon is, azokat reméljük megfogadjátok. De talán még fontosabb, hogy a leendő árusaitok bevonásával beszéljétek át milyen lehetőségeket láttok a helyszínetek felturbózására.
A garázsvásár napján
Ha minden tervezetten megy, ezen a napon már csak az árusításra kell koncentrálnotok, hiszen már mindent átbeszéltetek az árusokkal, mindenki tudja hova pakolhat és mire, és örömmel várjátok a vásározni vágyó látogatókat.
A nap folyamán érdemes néha körbejárni az udvarotokban, egyeztetni a többi árussal, tapasztalatot cserélni és adott esetben változtatni kicsit az elrendezéseteket, esetleg a nehezen megtalálható bejáratotokat jobban megjelölni, kitenni pár bútort az utcára, vagy bármit, ami segíti a megjelenéseteket.
A garázsvásár után
- Elpakolás és napzárás
- A garázsvásár szombaton 17 órakor zár, persze ha van még néhány látogatótok, akkor őket várjátok meg és csak utána kezdjetek el pakolni.
- A nap végén az árusok természetesen úgy kell visszaadják a helyszínt ahogy kapták, a szemetet és maradék eszközöket el kell pakolniuk.
- A molinót/sorszámot/perselyt mindenképpen szedjétek össze, hogy aztán biztonságban visszajuttathassátok a Szervezőknek.
- Ha mindenki elpakolt, érdemes beszélnetek pár szót még aznap vagy akár később üzenetben, beszéljétek át mik voltak a tapasztalatok, tanulságok, legközelebb mit csinálnátok jobban vagy máshogyan.
- Megmaradt áruk jótékonysági felajánlása ››› Cseriti
- Lesz néhány “Cseriti-helyszín”, ahol a garázsvásár után megmaradt holmikat szigorúan bedobozolt vagy bezsákolt formában le lehet adni, amit a Cseriti szervezet elszállít a helyszínekről.
- A Cseriti-helyszínek Helyszínfelelőseit előző héten a Cseriti képviselője keresni fogja, hogy pontosítsák az elszállítás idejét és módját.
- Értékelés
- A rendezvény utáni héten kiküldünk egy értékelő kérdőívet, ahol megoszthatjátok majd személyes tapasztalataitokat a Szervezőkkel, hogy a következő alkalommal már azokból tanulva szervezzük az eseményt.
Kapcsolattartás
Minden helyszínnek lesz egy szervezői kapcsolattartója aki emailben rendelkezésetekre áll minden kérdésetekben
- a kapcsolattartás elsődleges módja email ››› hello@wekerleigarazsvasar.hu
- emailben fogunk minden hasznos infót, határidőt és teendőt kiküldeni